الکتروپتک پتک برقی کوچک
توسط ابوالقاسم همت آبادی / محصولات / / 4 نظر

الکتروپتک

خرید الکتروپتک

الکتروپتک یک فناوری شکستن سنگ و بتن است

یک راه حل ایمن ، سریع ، فشرده و سبک ، مقرون به صرفه و نو آورانه برای اکتشافات معدنی ، کارهای عمرانی و ساختمانی است . با الکتروپتک می توانید سنگ های بزرگ را به اندازه هایی تقسیم کنید که بتوان یا دست قطعات را جا به جا کرد.

الکتروپتک پتک برقی کوچک

بدون نیاز به تجهیزات سنگین . از سیستم الکتروپتک می توان در اکتشافات معدنی جهت جداسازی و برداشت نمونه در ساخت مسیر و جاده و حذف سنگ های بزرگ از زمین های کشاورزی و باغی و کارهای عمرانی نظیر ساختمان سازی ، خطوط انتقال آب و فاضلاب ، برق و مخابرات ، گاز و نفت و کانال های انتقال آب سطحی استفاده کنید.

تصور کنید برای سنگ غول پیکری که در مسیر کار شما قرار گرفته است نیازی به تجهیزات سنگین و گران قیمت نداشته باشید . می توانید به کمک یک جعبه ابزار که  کمتر از ۱۰کیلوگرم وزن دارد سنگ ها را به قطعات کوچک که قابل جابجایی با نیروی انسانی باشد تقسیم  کنید.

الکتروپتک در واقع پتک برقی کوچک است که میتوانید آن را به راحتی به هر جایی حمل کنید.

فشردگی و قابلیت حمل :

سیستم سنگ شکن الکتروپتک در مقایسه با قدرت فوق العاده خود کاملا جمع و جور است و به راحتی در یک جعبه ابزار جای میگیرد.

این میتواند بزرگترین مزیت الکتروپتک باشد شما می توانید با یک دریل معمولی برقی که حتی می توان به وسیله باطری خودرو و اینورتر راه اندازی شود کار شکستن سنگ ساروج را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید.

زمانبر ترین کار سوراخکاری است حفر یک سوراخ به قطر ۱۲ میلیمتر و عمق ۵۰ سانتی متر در سخترین نوع سنگ ها در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام پذیر است.

نصب و کارگذاری سیستم الکتروپتک هم کمتر از ۵ دقیقه قابل انجام است در هر ساعت شما می توانید با یک دستگاه سیستم سنگ شکن الکتروپتک حدود نیم تن سنگ را به قطعات قابل حمل توسط نیروی انسانی تبدیل کنید و میتوان جهت بالا بردن سرعت کار از چند دستگاه الکتروپتک به طور هم زمان استفاده کنید که راندمان کار را به نحوه چشم گیری افزایش می دهد.

همچنین می توان یک دستگاه  دریل بنزینی موتوری که با قیمتی اندکی بالاتر از یک دریل برقی است به آسانی تهیه و تمام تجهیزات را در غالب یک کوله پشتی که وزنی کمتر از ۱۲ کیلوگرم دارد به تمام نقاط صعب العبور حمل کنید

خلاقانه :

سنگ و بتن و ساروج از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل پایه های بسیار خوبی برای بارهای سنگین ایجاد میکنند با این حال این مواد مقاوت کششی بسیار کمی دارند سنگ شکن الکتروپتک از این نقطه ضعف استفاده کرده و با وارد کردن فشار از داخل سنگ و بتن و ساروج باعث تخریب سریع آنها میشود.

ابزار های مکانیکی تخریب مانند چکش های هیدرولیکی و برقی با وارد کردن فشار و ضربه از بیرون سنگ عملیات تخریب را انجام می دهند که این روش باعث کندی  و آهستگی در تخریب و ایجاد صداهای ناهنجار و آزار دهنده برای کاربر و همسایگان پروژه می شود ـ آلودگی صوتی در سیستم سنگ شکن الکتروپکت بسیار پایین بوده و نهایت صدای ایجاد شده صدای درهم شکستن سنگ به همراه صدای شلیک یک تفنگ بادی ساچمه ای بوده و می توان بدون ایجاد مزاحمت در هر مکانی از آن استفاده کرد

بررسی فنی :

سیستم سنگ شکن الکتروپتک از یک کار تریج مبتنی بر پیشرانه با سیستم احتراق کاملا بی اثر دو مرحله ای استفاده می کند در مرحله اول با ایجاد حرارت در مواد منبسط شونده موجود در کار تریج منافظ خروج گاز از حفره را بسته و در مرحله دوم سیستم احتراق الکتریکی یک اثر یونیز اسیون بسیار قدرتمند ایجاد میکند و مواد سوختی موجود در کار تریج شروع به تولید گاز می کنند. در کارتریج ۱۲۱۵ الکتروپتک و شارژر تقویت کنند ۱۲۸ از یک حلقه هم افزائی بهره می برند و بنابراین اساسا خود تنظیم می شوند .

حلقه هم افزایی به شرح زیر است :

۱ـ پیشرانه می سوزد و فشار ایجاد میکند

۲ـ فشار اجازه می دهد تا پیشران سریعتر بسوزد و فشار بیشتری ایجاد کند

۳ـ فشار اضافی ایجاد شده بازهم باعث افزایش سرعت سوختن پیشران می شود تا هنگامی که کارتریج پاره شده و حلقه فورا به پایان می رسد .

بنابراین به طور کلی فشار پیش از حد ایجاد نمی شود به عبارت دیگر فشاری که پیشرانه ایجاد می کند

توسط توانایی مهار ظرف حاوی (لوله کار تریج یا حفره ایجاد شده در سنگ یا بتن ) محدود می شود این گونه است که از کار تریج می توان بر روی طیف و سیعی از مواد استفاده کرد به طوری که کارتریج می تواند سنگ هایی در اندازه یک خودروو سنگ هایی در اندازه های کوچکتر را بدون پراکنده شدن تکه های سنگ شکسته شده در فاصله زیاد کار تخریب را انجام می دهد.

هر چقدر سنگ یا بتن سخت تر باشد بهتر می شکند این حلقه هم افزایی برای خود تنظیمی قدرت ضروری و بخش زیادی از ایمنی سیستم به همین علت می باشد به زبان ساده تر میتوان گفت هر نوع سنگ یا بتن یا ساروج یک نقطه شکست و فروپاشی مخصوص به خود را دارد با رسیدن فشار در نتیجه سوختن کارتریج درون حفره ایجاد شده در سنگ به مرز نقطه شکست سنگ یا بتن ، تخریب انجام شده و مانع از ایجاد فشار اضافی در محفظه احتراق (حفره ایجاد شده) می شود و این امر مانع از پرتاب تکه های سنگ در اطراف می شود با این حال این حلقه هم افزایی معایبی هم دارد.

در سنگ ها و موادی که دارای بافت نرم هستند یا شکستگی و ترک های زیادی دارند کار تریج نمی تواند فشار کافی برای تخریب را به دلیل نشت گاز از منافظ این نوع مواد ایجاد نماید در نتیجه کارایی چندانی در این قبیل موارد ندارد.

در صورتی که به چنین مواردی برخورد کردید با اضافه کردن آب درون حفره ایجاد شده چناچنه سنگ یا مواد مورد نظر بتواند آب را در خود نگه دارد می توان انتظار نتیجه بهتری از تخریب داشت

مقرون به صرفه بودن سیستم سنگ شکن الکتروپتک :

هزینه ای که شما بابت خرید سیستم الکتروپتک پرداخت میکنید قیمتی در حدود هزینه ای است که برای خرید یک چکش تخریبی ۱۷ کیلویی از انواع برندهای چینی با کیفیت متوسط است.

هزینه شارژ کارتریج نیز به گونه ایست که با توجه به هزینه نیروی انسانی در روش های معمول برای تخریب سنگ نسبت به حجم کار انجام شده برابر در هر دو روش اقتصادی و مقرون به صرفه است از این جهت الکتروپتک تبدیل به یک انتخاب مطلوب برای کاربران می شود.

با یک برآورد هزینه ساده در تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز در روش های جایگزین تخریب سنگ و بتن می توان به صرفه اقتصادی این روش پی برد حال آنکه شما برای خرید سیستم الکتروپتک یک بار هزینه میکنید و تا مدت زیادی می توانید از آن استفاده کنید

مزیت های سیستم تخریب سنگ و بتن الکتروپتک :

۱ـ رفع چالش بردن تجهیزات در مناطق صعب العبور با توجه به حجم و وزن کم تجهیزات

۲ـ سرعت کار و دستیابی به نتیجه سریع

۳ـ عدم ایجاد آلودگی صوتی و صداهای آزار دهنده

۴ـ قابلیت ضد آب بودن سیستم و استفاده در مکان خیس و مرطوب حتی در زیر آب

۵ـ سهولت در استفاده از سیستم به نحوی که هر شخص با توانایی استفاده از ابزار آلات ساختمانی قادر به کار با سیستم می باشد

۶ـ  صرفه اقتصادی و پایین آوردن هزینه در مقایسه با روش های معمول

۷ـ ایمن با اقدامات احتیاطی معمول

قیمت الکتروپتک و سایر مباحث :

دستگاه با۳۰عدد چاشنی مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ توومان

چاشنی اضافه هر عدد ۷۵۰۰۰ تومان

بحث گارانتی چون اثبات نحوه استفاده صحیح میسر نیست نمیشه گارانتی داد ولی در حد تست سلامت توسط خریدار گارانتی میشه.

خدمات و تأمین قطعه یدکی تا ۵ سال

ضمناً دستگاه ساخت ایران می باشد.

ویدئوی های نحوه کار الکتروپتک برای شکستن ساروج و امثال آن را در زیر مشاهده کنید :

در ویدئوی زیر به صورت مفصل خواهید دید که چگونه یک سنگ سخت مثل ساروج یا سنگ های معدنی توسط دستگاه الکتروپتک خواهد شکست

در ویدئوی کوتاه زیر هم لحظه انفجار سنگ ساروج را می بینید :

 

https://www.stonetoolshop.co.uk/product/air-tools-accessories/woodpecker-electro-mechanical-hammer-for-carving/

4 نظر

 • Avatar
  نظام

  عالی

 • Avatar
  علیرضا صاحبکار

  سلام قیمت این دستگاه وکارتریج مصرفی اون ینی هزینه هربار استفاده رو لطف کنید واینکه این دستگاه ساخت کجاست .گارانتی هم داره یا نه

  • قاسم همت آبادی
   قاسم همت آبادی

   سلام
   دستگاه با۳۰عدد چاشنی مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰
   چاشنی اضافه هرعدد۷۵۰۰۰
   ساخت ایران

   بحث گارانتی چون اثبات نحوه استفاده صحیح میسر نیست نمیشه گارانتی داد ولی در حد تست سلامت توسط خریدار گارانتی میشه

   خدمات وتامین قطعه یدکی تا ۵سال

 • نظرات برای این پست بسته شده است.